سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند

دسته: اخبار
بازدید: 2021

پارک آزادگان با مساحت 17481 متر مربع در تقاطع خیابان معلم و خیابان  شهید محلاتی واقع گردیده است . این پارک به دلیل هم جواری با دو خیابان اصلی در جنوب شهر مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری  ضمن بیان این مطلب گفت : با هدف زیباسازی و افزایش امکانات این پارک متناسب با مراجعه کنندگان آن ، اقدامات ویژه ای در سال گذشته در این پارک صورت گرفته است . انصاری عنوان کرد : گسترش و ایمن سازی زمین بازی کودکان ، اجرای کفپوش ، خرید و نصب وسایل پلی اتیلنی به تعداد مناسب ، بهسازی وسایل بازی مطابق با استانداردهای زمین بازی کودکان از جمله اقدامات مهم در این راستا بوده است . وی همچنین از اجرای سکوهای نشیمن ، بازپیرای چمن ، گلکاری در حاشیه باغچه ها ، احداث سرویس بهداشتی 8 چشمه و ساخت اتاقک نگهبانی در این پارک خبر داد .
وی در خصوص سرویس بهداشتی یادآور شد : این سرویس با طرحی جدید ، ایده نویی را در ساخت سرویس های بهداشتی اماکن عمومی از جمله پارکها به نمایش گذاشته است . استفاده از طرح باغچه و گل و گیاه داخل سرویس ها ، اجرای نورگیر ، نمای سنگی و به کارگیری مصالح خوب در ساخت موجب گردیده فضای سرویس بهداشتی متفاوت گردد . همچنین ساخت اتاقک نگهبانی با طرحی سنتی هماهنگ با فضای پارک اجرا گردید ه است .
وی با بیان اینکه بهسازی این پارک 130 میلیون تومان هزینه دربر داشته است گفت : با توجه به هزینه های بالای نگهداری ، آسیب رساندن به امکانات پارکها موجب تحمیل هزینه های اضافی تعمیرات میگردد ، درحالیکه میتوان این هزینه را صرف توسعه فضاهای سبز نمود . لذا از تمام شهروندان فهیم خواستاریم در حفظ و زیبایی پارکها همراه ما باشند .
تخریب مبلمان پارکی ، شکستن چراغ ها ، آسیب زدن به ابنبه ، درختان و فضای سبز مواردی است که همواره یکی از دغدغه های سازمان در بخش نگهداری بوده و تنها راه حل آن ایجاد فرهنگ در استفاده از امکانات می باشد .