سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند

دسته: اخبار
بازدید: 1941

میدان آزادی بیرجند از اولین میادین و جزو مهمترین میادین به شمار می آید . این میدان یکی از شاه راه های ورودی به محدوده شمال شهر میباشد که از منظر شهری قابل توجه است .

این میدان دارای مساحت 2940 متر مربع بوده و با توجه به قدمت آن دچار فرسودگی شده بود . پیرو دستور سرپرست محترم شهرداری بیرجند مبنی بر بهسازی و زیباسازی میدان ، یک تیم کاری متشکل از سازمان پارکها و فضای سبز ، شهرداری منطقه 1 ، سازمان عمران و حوزه معاونت خدمات شهری تشکیل و با بسیج امکانات و استفاده از تمامی مصالح موجود عملیات زیباسازی آن آغاز گردید . این پروژه شامل اجرای سنگ فرش جدید ، جدول گذاری سنگی ، بهسازی آبنما ، اجرای سیستم روشنایی جدید بود که ظرف مدت 18 روز به انجام رسید . در قدم بعدی اجرای سیستم آبیاری بارانی میدان  با استفاده از 50 نازل مخفی شونده  و باز کاشت چمن نیز انجام می گردد تا پروژه کامل و ماندگاری به انجام رسیده باشد .
لازم به ذکر است اجرای سیستم آبیاری بارانی از روش ابداعی و جدیدی استفاده میگردد و آن اینکه آبنمای میدان نقش مخزن و الکتروپمپ آبنما وظیفه فشار و دبی شبکه را برعهده خواهد داشت و تابلوی برق میدان نیز برمبنای اینورتر اجرا میگردد تا هم شاهد کاهش مصرف آب باشیم و هم مصرف برق بهینه گردد .