سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند

دسته: اخبار
بازدید: 1503

مهندس جاوید شهردار محترم بیرجند با دعوت رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری از نهالستان و گلخانه های این سازمان بازدید و از روند تولید گل و گیاه توسط این سازمان مطلع گردید .

مهندس جاوید در این بازدید که با حضور معاونت محترم توسعه و منابع شهرداری همراه بود به ظرفیت خوب تولید گل در نهالستان این سازمان اشاره کرد و ضمن ابراز خرسندی از تلاش واحد تولیدات سازمان عنوان کرد : در این مجموعه بستر تولید گل و گیاه به صورت تخصصی و حرفه ای صورت می پذیرد و این امر باعث حفظ سرمایه های داخلی و کاهش هزینه های تولید میگردد .
مهندس انصاری ریاست سازمان سیما، منظر و فضای سبز نیز با ارائه گزارش عملکرد واحد تولیدات این سازمان گفت : مجموعه گلخانه های این سازمان با مساحت 1600 متر مربع به صورت مکانیزه و از سال 93 مورد بهره برداری قرار گرفته است . وی از تولید بیش از 61 هزار گل فصلی و نشایی و 5200 نهال درخت و درختچه در سال جاری این سازمان نام بردکه ارزش ریالی معادل 2 میلیارد و200 میلیون  ریال داشته است .
وی یادآوری کرد : تولیدات این سازمان تا 50% هزینه های خرید گل و گیاه سازمان را کاهش داده است .
مهندس انصاری همچنین از مطالعه در خصوص گونه های جدید پوششی مقاوم به کم آبی ، گونه های درختچه ای مقاوم به خشکی و شوری در این مجموعه یاد کرد .
مهندس جاوید در پایان این بازدید در جمع صمیمانه نیروهای واحد تولیدات سازمان حضور و از زحمات ایشان قدردانی کرد .