سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند

بازدید شهردار بیرجند از پروژه های در دست اجرای سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری

در این برنامه بازدید که پنجشنبه پنجم دی ماه 98برگزار شد ریاست معاونت و کارشناسان سازمان شهردار را همراهی میکردند .
بازدید کنندگان از پروژه های پارک جنگلی، پارک خطی نشاط، نهالستان و میدان تمنای باران بازدید و برای تسریع در پیشرفت پروژه ها و کیفیت اجرای آن تبادل نظر کردند.
شهردار بیرجند در حاشیه این بازدید اظهار داشت: هدف ما این است تا با تلاش، حضور مستمر و پیگیری های مداوم، پروژه هایی که در پیشرفت و آبادانی شهر نقش مهمی ایفا می کنند در کوتاه ترین زمان ممکن افتتاح و به بهره برداری برسند .
مهندس محمد علی جاوید با تاکید بر رعایت کیفیت در اجرای پروژه ها یادآور شد: با افزایش كيفيت پروژه ها شاهد افزايش طول عمر مستحدثات و جلوگیری از دوباره کاری اتلاف سرمایه و منابع مالي خواهیم بود.
وی با بیان اینکه تداوم بازدیدها می تواند انگیزه مدیران را در راستای خدمت رسانی بهینه به شهروندان ارتقا بخشد، افزود: در اجرای پروژه های شهری، ایجاد هماهنگی بین واحدهای مختلف شهرداری برای به نتیجه رساندن پروژه ها ضروری می باشد.
شهردار بیرجند با تاکید بر ضرورت انطباق طراحی و اجرای پروژه های شهری با نیازمندی های زندگی شهروندی گفت : تحقق این مهم زمینه را برای ارائه بهترین نوع خدمت رسانی فراهم می کند.
جاوید در ادامه ابراز امیدواری کرد پروژه های در حال اجرا در زمان پیش بینی شده تکمیل و به بهره برداری برسد .

 

بیش از 45 هزار گلدان گل پاییزی در بیرجند کاشته شد

 

ریاست سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند از کاشت بیش از 45 هزار گلدان گل پاییزی با شروع فصل پاییز در بیرجند خبر داد و گفت : همه ساله با شروع فصل پاییز و موعد کاشت گل های پاییزی ، اداره توسعه و نگهداری فضای سبز این سازمان به بمنظور ارتقای منظر شهری و نشاط شهروندان اقدام به کاشت گلهای پاییزی می نماید.
مهندس ابراهیم زاده گفت امسال 30 هزار گلدان داودی و 15 هزار گلدان کلم زینتی خریداری و در میادین ، بلوار ها و لچکی های سطح شهر کاشته شده است.

افتتاح بوستان مائده مهرشهر وچند پروژه دیگر در هفته دولت

 

بوستان محله‌ای مائده واقع در خیابان ۹ دی مهرشهر به مساحت یک هزار و ۳۳۴ مترمربع و هزینه‌کرد یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال به نمایندگی از سایر پروژه‌های شهرداری و سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری بیرجند روز سه شنبه ، 5 شهریور 98 مصادف با چهارمین روز هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی ، شهردار بیرجند ، مسئولین شهرداری و سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری افتتاح شد.
عملیات اجرایی پروژه احداث بوستان در سایت اداری بیرجند به مساحت سه هزار و ۳۰۰ مترمربع و اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان نیز در این روز آغاز شد.
پروژه فضای سبز حاشیه بلوار شهید صیاد شیرازی (بوستان نشاط غربی) ، احداث و بهسازی میادین شهید مصطفی خمینی و شهید فهمیده ، تخریب و بازسازی فاز یک ضلع جنوبی باغ ایرانی (دیوار پادگان) از دیگر پروژه‌های افتتاحی این روز بود.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید رضا حسینی سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند منصوب شد

در جلسه ای که روز دوشنبه 15 مهر ماه 98 با حضور فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تند گویان در دفتر ریاست سازمان برگزار گردید ، مهندس بهشتی فر به عنوان فرمانده پایگاه مقامت شهید حسینی سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند منصوب و حکم انتصاب وی توسط سرهنگ علی آبادی ، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تند گویان به وی اعطا شد.

همزمان با هفته شهر و شهروند
سه پروژه شهرداری بیرجند مورد بهره برداری قرار گرفت

 

این مراسم با حضور استاندار خراسان جنوبی ، شهردار و اعضای محترم شورای شهر بیرجند و جمع کثیری از شهروندان در محل بلوار فرزان برگزار شد.
پروژه سی متری فرزان و پل موسی بن جعفر (ع) 24 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است. برای تجهیز ناوگان اتوبوسرانی نیز 5/11 میلیارد تومان و برای زیبا سازی و بهسازی فضای سبز و میدان توحید 90 میلیون تومان هزینه شده است.
لازم به ذکر است اجرای پروزه زیبا سازی و بهسازی فضای سبز و میدان توحید که مساحت آن یک هزار و 520 متر مربع است از اوایل آبان ماه آغاز و با همت و تلاش بی وقفه کارکنان سازمان سیما و منظر و فضای سبز به کمک پیمانکار در مدت کمتر از 6 ماه به پایان رسید.