سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند

بیش از 45 هزار گلدان گل پاییزی در بیرجند کاشته شد

 

ریاست سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند از کاشت بیش از 45 هزار گلدان گل پاییزی با شروع فصل پاییز در بیرجند خبر داد و گفت : همه ساله با شروع فصل پاییز و موعد کاشت گل های پاییزی ، اداره توسعه و نگهداری فضای سبز این سازمان به بمنظور ارتقای منظر شهری و نشاط شهروندان اقدام به کاشت گلهای پاییزی می نماید.
مهندس ابراهیم زاده گفت امسال 30 هزار گلدان داودی و 15 هزار گلدان کلم زینتی خریداری و در میادین ، بلوار ها و لچکی های سطح شهر کاشته شده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید رضا حسینی سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند منصوب شد

در جلسه ای که روز دوشنبه 15 مهر ماه 98 با حضور فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تند گویان در دفتر ریاست سازمان برگزار گردید ، مهندس بهشتی فر به عنوان فرمانده پایگاه مقامت شهید حسینی سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند منصوب و حکم انتصاب وی توسط سرهنگ علی آبادی ، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تند گویان به وی اعطا شد.

همزمان با هفته شهر و شهروند
سه پروژه شهرداری بیرجند مورد بهره برداری قرار گرفت

 

این مراسم با حضور استاندار خراسان جنوبی ، شهردار و اعضای محترم شورای شهر بیرجند و جمع کثیری از شهروندان در محل بلوار فرزان برگزار شد.
پروژه سی متری فرزان و پل موسی بن جعفر (ع) 24 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است. برای تجهیز ناوگان اتوبوسرانی نیز 5/11 میلیارد تومان و برای زیبا سازی و بهسازی فضای سبز و میدان توحید 90 میلیون تومان هزینه شده است.
لازم به ذکر است اجرای پروزه زیبا سازی و بهسازی فضای سبز و میدان توحید که مساحت آن یک هزار و 520 متر مربع است از اوایل آبان ماه آغاز و با همت و تلاش بی وقفه کارکنان سازمان سیما و منظر و فضای سبز به کمک پیمانکار در مدت کمتر از 6 ماه به پایان رسید.

 

 

 

 

افتتاح بوستان مائده مهرشهر وچند پروژه دیگر در هفته دولت

 

بوستان محله‌ای مائده واقع در خیابان ۹ دی مهرشهر به مساحت یک هزار و ۳۳۴ مترمربع و هزینه‌کرد یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال به نمایندگی از سایر پروژه‌های شهرداری و سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری بیرجند روز سه شنبه ، 5 شهریور 98 مصادف با چهارمین روز هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی ، شهردار بیرجند ، مسئولین شهرداری و سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری افتتاح شد.
عملیات اجرایی پروژه احداث بوستان در سایت اداری بیرجند به مساحت سه هزار و ۳۰۰ مترمربع و اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان نیز در این روز آغاز شد.
پروژه فضای سبز حاشیه بلوار شهید صیاد شیرازی (بوستان نشاط غربی) ، احداث و بهسازی میادین شهید مصطفی خمینی و شهید فهمیده ، تخریب و بازسازی فاز یک ضلع جنوبی باغ ایرانی (دیوار پادگان) از دیگر پروژه‌های افتتاحی این روز بود.

کارکنان سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری با شهردار بیرجند با شهردار بیرجند دیدار کردند.

 

این دیدار روز یکشنبه 22 اردیبهشت 98 به منظور استماع نظرات و رهنمود های مهندس جاوید برای استمرار هرچه بهتر فعالیت های سازمان سیما ، منظر و فضای سبز برگزار گردید.
در این دیدار ابتدا مهندس ابراهیم زاده ریاست سازمان گزارشی مختصر از فعالیت های گذشته و برنامه های آینده سازمان ارائه و مسئولین و کارشناسان حاضر در جلسه پیشنهادات خود برای بهبود روش ها و ارتقاء کیفیت خدمات را بیان داشتند.
سپس شهردار یرجند در سخنان خود ، حفظ مطلوب فضای سبز موجود و استفاده از گونه های متنوع درخت و درختچه در معابر و بوستان ها را اولویت اول شهرداری دانست و بر استفاده بهینه از نیروی انسانی و جلوگیری از هدر رفت آب و دیگر نهاده تاکید کرد و گفت : دغدغه شهرداری فقط باید تامین منابع مالی پروژه ها و هزینه های جاری سازمان باشد و برنامه ریری برای ارائه خدمات با کیفیت در زمینه سیما و منظر و فضای سبز شهری و اجرای صحیح برنامه ها را مدیران سازمان باید با قدرت دنبال کنند.