سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند

بوستان آیت لله بهجت مهرشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند و جمعی از شهروندان پنج شنبه  پنجم مهر ماه افتتاح شد .

شهر دار بیرجند ضمن خیر مقدم به میهمانان هدف از احداث این بوستان را خدمت به شهروندان مناطق کمتر برخوردار در راستای ایجاد عدالت اجتماعی دانست و گفت این بوستان به درخواست شورای اسلامی شهر بیرجند در اردیبهشت ماه 97 همزمان با هفته شوراها کلنگ زنی شده است.
بوستان مهرشهر به مساحت 13 هزار متر مربع با اعتبار 7500 میلیون ریال ساخته شده است.
مهندس جاوید خبر از شروع عملیات اجرایی پروژه کانال متروکه محدوده مهر شهر- به مساحت 10 هکتار- داد و گفت : طراحی این پروژه انجام شده ودر شرف انتخاب پیمانکار هستیم و امیدواریم  تا 2 ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
شهردار بیرجند همچنین شروع عملیات آبرسانی برای فضای سبز محدوده مهرشهر را اعلام کرد و گفت 5 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع داخلی شهرداری برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است.
وی هم چنین افزود احداث میدان بزرگ اجتماعات شهر بیرجند نیز در دستور کار شهرداری است.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند هم در این مراسم با اشاره به اصل یکصدم قانون اساسی و قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، شوراها را دارای وظایف متعددی برشمرد و گفت : در این اصل از پیشبرد سریع برنامه های عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و غیره صحبت شده است.
ابراهیم تقی زاده افزود کلنگ زنی چهارشنبه بازار در محل میدان میوه و تره بار سابق (روبروی پایانه مسافربری ) به منظور کمتر شدن ترافیک در خیابان بهشتی و تردد راحت شهروندان شمال شهر انجام گرفته و پیش بینی می شود در ابتدای سال 98 خرید مردم از این محل صورت گیرد. در ادامه ایشان گفت : انتقال خط آب به طول 10 کیلومتراز منطقه جنوب شهر به منطقه شمال شهر طراحی و بخشی از آن اجرا گردیده است. تا فضای سبز خوبی در منطقه شمال شهر داشته باشیم.
دکتر تقی زاده اظهار داشت زیبا سازی ، ترمیم ، تعویض جدول ها  ، نورپردازی خیابان ها و بهسازی میادین در مناطق مختلف شهر را شاهد هستیم که در مناطقی مثل بلوار شهید بهشتی و غفاری انجام شده و دربلوار فرودگاه و بلوار توحید در حال انجام است. همچنین اتصال خیابان عدل و معلم با هدف یکسان سازی دو منطقه در دستور کار قرار کرفته است.  تقی زاده با بیان این سال گذشته 70 درصد بودجه شهرداری در شمال شهر هزینه شده است . گفت : اتصال سه راه اسدی به پل موسی ابن جعفر که از مدتی قبل قول آن را داده بودیم ، مراحل انتهایی را سپری می کند .
وی با اشاره به اینکه مجتمع بزرگ فرهنگی صیاد شیرازی بیرجند نیز در حال اجرا است ، افزود: طرح ایجاد میدان بزرگ اجتماعات شهری نیز در دستور کار شهرداری است.
رییس شورای اسلامی شهر بیرجند خاطر نشان کرد : پارک جنگلی معصومیه در دستور کار قرار دارد و در آینده به بزرگترین پارک شهر با امکاناتی از جمله مجتمع ورزشی ، استراحتگاه ، مجتمع رفاهی و شهربازی تبدیل خواهد شد. او گفت : اجرای مراحل احداث بوستان الهیه وسوله ورزشی ورودی مهر شهر با مساعدت و همت شهرداری آغاز شده  هم چنین احداث کلینیک مهر شهر در منطقه شمال شهر درخواست شده تا به عنوان مرگز ارائه خدمات درمانی در این منطقه مورد استفاده قرار گیرد.
شایان ذکر است پایان بخش این مراسم برگزاری مراسم دعای کمیل و مداحی ذاکران اهل بیت علیهم السلام بود.