سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند

نخستین بازار گل استان خراسان جنوبی با نام " بازار گل و گیاه بیرجند " با حضور استاندار محترم ، مدیران استانی ،  اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار بیرجند و مسؤلین شهرداری بیرجند در پارک خانواده افتتاح گردید .

سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی در مراسم افتتاحیه ضمن تشکر از مسؤلین شهرداری به خاطر همت بالای آنها در زمینه نگهداری و گسترش فضای سبز ، عنوان کرد خوشبختانه سرانه فضای سبز بیرجند در حد مطلوب است اما با توجه به شرایط خاص اقلیمی نیاز به استفاده از روشهای نوین آبیاری ، استفاده از پسآب فاضلاب جهت  آبیاری فضای سبز و بهینه سازی مصرف آب می باشد . وی با بیان اینکه نگهداری فضای سبز نیازمند مشارکت همه مردم است عنوان کرد : خوشبختانه مردم فهیم بیرجند در نگهداری و بالابردن کیفیت پارکها و فضای سبز همکاری میکنند .
انصاری مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز نیز در مراسم افتتاح این بازار عنوان کرد : این بازار با هدف حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگان گل و گیاه طبیعی و به منظور افزایش علاقه مندی مردم به استفاده از گیاهان طبیعی طراحی و احداث شده است .
وی با اشاره به اینکه مساحت این بازار 1800 متر مربع می باشد عنوان کرد : در بین استان های خراسان ، بیرجند دومین شهری است که در آن بازار گل و گیاه راه اندازی شده است و هزینه اجرای آن را بالغ بر 330 میلیون تومان اعلام کرد .
وی با بیان این مطلب گفت : این بازار دارای 14 غرفه با امکانات مستقل به متراژ 35 متر مربع برای هر غرفه می باشد که از طریق مزایده عمومی به فروشندگان گل و گیاه طبیعی واگذار خواهد گردید که با شروع به کار آن برای 28 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد .